Top filmy o superbohaterach studia DC Comics

Filmy z superbohaterami to właśnie jeden z najchętniej oglądanych gatunków filmowych, stale przyciągający rzesze nowych fanów. Wartka akcja, przeplatana licznymi pojedynkami pomiędzy dobrem a złem czy nawet pomiędzy samymi herosami oraz fabułą prezentującą skomplikowane charaktery bohaterów z równie poplątanym życiem prywatnym, przyciąga głodnych wrażeń widzów do kin. Z kolei dla tych, którzy wolą domowe zacisze istnieje opcja, gdzie mogą obejrzeć takie filmy online, korzystając z dogodności jak: napisy, lektor pl czy dubbing, które również są w kinach.

Sporym zainteresowaniem cieszą się również ekranizacje komiksów, w jakich główną rolę stanowią złoczyńcy posiadający równie złożone charaktery, bycie oraz powody postępowania, pozwalające ujrzeć ich w zupełnie innym świetle, czego dobrym przykładem jest obsypany licznymi nagrodami "Joker".

Po piętach świetnie przyjętych produkcji z Uniwersum Marvela, w jakich znajdują się Kapitan Ameryka, Ironman czy Hulk, depcze Uniwersum DC Comics. Ich filmy czy seriale tworzone są na podstawie komiksów jednego z największych amerykańskich wydawnictw komiksowych DC Comics. Co ciekawe, skrót DC pochodzi od serii Detective Comics, który stał się potem nazwą oficjalną firmy a jednocześnie oznacza, że słowo "Comics" w logo jest tak naprawdę zbędne.

Do grona postaci, do których przedsiębiorstwo posiada prawa są między innymi: Superman, Batman, Wonder Woman, Aquaman, jak również również Joker, Lex Luthor, Catwoman czy Pingwin. Obecnie tworzone filmy należą do tzw. DC Extended Universe, gdzie prócz scenariuszy opartych na pojedynczych bohaterach, tworzone są crossovery, wspólne wątki czy członkowie obsady. Dla tych, którzy nie mogą doczekać się kolejnych przygód ze naszymi ulubionymi superbohaterami, Uniwersum DC przygotowuje kilka premier w 2020 i 2021 roku.

Wonder Woman 1984 (2020)

Po sukcesie pierwszej części, amazońska księżniczka i córka Zeusa Diana z Themysciry powraca, żeby w czasach zimnej wojny zmierzyć się z przyjaciółką, która po przejściu starożytnego rytuału stoi się boginią Cheetah oraz Maxwellem Lordem.

The Suicide Squad (2021)

Grupa złożona z jednych z najgroźniejszych złoczyńców, stworzona przez tajną agencję rządową, w zamian za ułaskawienie ponownie stawi czoła trudnym i niebezpiecznym operacjom w celu uratowania świata, łącząc siły pomimo różnic charakterów. https://filmyzlektorem.pl/

The Batman (2021)

Mroczny Rycerz powraca, by ponownie stawić czoło złu w Gotham. Film ma skupić się na pracy głównego bohatera jako detektywa i na estetyce w stylu noir. Z rolą Batmana tym razem zmierzy się Robert Pattinson.

Black Adam (2021)

Film stanowi spin-off produkcji "Shazam!" z 2019 roku. Tytułowy Black Adam, w którego rolę wcieli się Dwayne "The Rock" Johnson, to sam z głównych przeciwników Shazama, który pomimo aroganckiego i gwałtownego charakteru, w filmie nie będzie czarnym charakterem.

Planowane produkcje zapowiadają się niezwykle ciekawie, pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i liczyć na oficjalne premiery. Emocje gwarantowane!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: